Antrikot Pişirmenin Püf Noktaları

Antrikot Pişirmenin Püf Noktaları

20 Şubat 2020

Eti Marine Etmek 

Her şeyden önce iş, satın aldığınız ette bitiyor. Aldığınız et ne kadar taze olursa, pişirdiğinizde o kadar yumuşak kalıyor. Bu nedenle gönül rahatlığı ile Düvee.com.tr’dan antrikot siparişi verebilirsiniz. Tazelikten sonra işin büyük sırrı ise antrikot marinasyonu. Geniş ve yayvan bir kabın içerisine zeytinyağı, süt, tuz, karabiber ve biberiye ekleyin. Antrikotlarınızın her tarafını zeytinyağı ile yağlayın ve tuz ile güzelce etinizi ovun. Ardından etlerinizi bu hazırlamış olduğunuz karışımın içerisine yatırın. Ardından kabın ağzını güzelce kapatın. Bir gece boyunca etlerinizi bu halde buzdolabında bekletin.

Eti Mühürlemek  

Antrikotu marine ettikten sonra buzdolabından çıkartın ve biraz oda sıcaklığına gelmesini bekleyin. Etinizi pişirmek için döküm tava kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü bu tavalar ısıyı eşit dağıttığı için etin her bir tarafı eşit ve iyi bir şekilde pişecektir. Etinizi mühürlemek, etin suyunu kaybetmemek; etin içerisine hapsetmek anlamına gelir. Bu nedenle döküm tavanızı ocağa koyarak orta ateşte tavanızı ısıtın. Tavanızın ısındığından emin olduktan sonra antrikotunuzu tavaya alın. Antrikotu tavaya koyduktan sonra yüksek ateşte, etin her bir tarafını yaklaşık iki – üç dakika olmak üzere mühürleyin. Antrikotu mühürlemek, etinizin sertleşmeden pişmesini sağlar. 

Eti Fırında Pişirmek 

Önceden ısıtmış olduğunuz 200 derece fırına antrikotunuzu verin. Eti fırında ne kadar pişireceğiniz, etinizin nasıl pişmiş olmasını istediğinize bağlı. İyi pişmiş bir et istiyorsanız 10 dakika, orta pişmiş için 6-7 dakika, az pişmiş bir et için ise 4-5 dakika yeterli olacaktır.  

Eti Dinlendirmek 

Yaptığımız en yaygın hatalardan biri de eti sıcakken servis etmek. "Aman soğumadan servis edelim" diye düşünürüz genelde. Ancak antrikot için bu geçerli olmamalı. Etinizi fırından aldıktan sonra yaklaşık beş dakika dinlendirmeniz gerekiyor.

Şimdi Dana Antrikot Şipariş Edebilirsiniz

Whatsapp Sipariş Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.