Toplam 24 ürün görüntüleniyor.

Türk mutfağında, yemeklerimize aroma katan baharatların yeri çok geniştir. Tabii biz de damak tadımız buna uygun şekilde büyüdüğümüz için, yemeklerimize baharat eklemeyi, hem pişerken hem de sofrada önümüze geldiğinde yemeğin o aromasına aroma katmayı seven bir toplumuz. Bitkilerin öğütülerek pul ve toz haline getirilmesi ile elde edilen baharatlar, bu bitkisel yapısı sebebiyle birçok yararı da bulunmaktadır. Düvee olarak biz; yemeklerin lezzetiyle ruhunuzu, yararları ile sağlığınızı beslemesi gerektiğine inanıyor ve sizlerle buluşturduğumuz ürünlerin de bu felsefeye uygun olması gerektiğine inanıyoruz. Bu inançla, baharat kategorimizi de sizlere sunmak, sizi birbirinden aromatik ve yararlı baharatlar ile buluşturmak istedik.

Baharat kategorimizde, ürünlerini sizlerle buluşturduğumuz marka ise; kuruluşu 16. yy'a dayanacak kadar köklü ve eski "Hayfene". 1500'lü yıllarda İstanbul Malatya ve Mısır arasında ticaret yolculuğunda yer alan ve bu ticaret yolculuğunu 1800'lerde kendi işletmesini açarak resmiyete döken ailenin, 5. kuşak torunları tarafından yönetiliyor Hayfene. Geçmişten günümüze, Hacı Ali Efendi ve Ucuzcular gibi farklı isimlerle anılan bu markanın günümüzdeki ismi olan Hayfene; Malatya yöresinde çocukların komşu evlerden yemekler alarak piknik kurdukları oyuna verilen bir isim. Oldukça keyifli ve derin bir anlama sahip olan Hayfene'nin ürünlerine göz atalım.

Mutfakta kullanım amacı çok geniş olan Hayfene Biberiye'yi; sarımsak ve zeytinyağı ile birlikte etinizi marine etmek için kullanabilir, fırınladığınız sebzelerin üzerine, kısırlarınıza ve pilavlarınıza ekleyebilirsiniz. Biberiyeyi aynı zamanda demlikte ya da french press'te demleyebilir, çay olarak da tüketebilirsiniz.

Kokusu oldukça baskın olan ve içine girdiği her yemeğe aromatik bir doku kazandıran Hayfene Kimyon; etlerde, köftelerde, beyaz etlerde, kahvaltılarda zeytinyağı ile birlikte peynir üzerinde kullanabilir. Mercimek çorbası, ezogelin çorbası gibi bakliyat ağırlıklı çorbalara, patates ağırlıklı sebze yemeklerine çok yakışır. Kimyonunuzu kendiniz öğütmeniz için değirmen türü kapağa sahip olan ve size taneli yapıya sahip olan Hayfene Tane Kimyon'u ve Hayfene Frenk Kimyonu'nu, bu tanecikli hali ile demleyerek çay olarak da içebilirsiniz. Sindirim sorunlarına baş ve göğüs ağrısına, gaz problemlerine yararı olan kimyon çayını evinizde kolayca demleyerek hazırlayabilirsiniz.

Hayfene Rezene'yi hamur işlerinizde, kek ve böreklerinizde harcınıza ekleyerek tat katması için kullanabilirsiniz. Tohumları kırıp ezerek etlerinizin marinasyon süreçlerine de ekleyebilir, demlediğiniz çaylara da katabilirsiniz. Rezene hazım problemlerine çok iyi gelen bir bitki olduğu için bu sorunları yaşadığınız dönemlerde limon ile birlikte çay olarak tüketebilirsiniz.

Birbirine çok yakın olan ve baharatseverlerin vazgeçilmezi olan Pul Biber, Acı Toz Biber, İsot ve Sumak'ın kullanım alanları çok geniş. Kısırlardan, fırında patatese ve patates kızartmalarının üstüne, kırmızı et ve beyaz etlere, çorbalara, sebze yemeklerine, bakliyat ağırlıklı tencere yemeklerine, zeytinyağı ile karıştırarak salataların üstüne, peynirlerin üstüne, börek ve poğaça harçlarına, kişlerin üzerine ekleyebilirsiniz. Yoğurt ile karıştırarak güzel bir cips sosu elde edebilirsiniz.

Kırmızı ve beyaz etlerinizi lezzetlendirmek, etlerinize farklı bir koku ve aroma katmak için farklı kullanım amaçlarına uygun olarak hazırlanan Hayfene Tütsü Baharatı, ve Köfte Baharı da marinasyon aşamasında tariflerinize ekleyebileceğiniz baharatlar.

Kış çaylarınızda kullanabileceğiniz ve tatlılarınıza ekleyebileceğiniz; özellikle sindirim problemlerine iyi gelen Muskat ve soğuk algınlığının bitkisel çözümü olan Zencefil de, baharat kategorisinde sizlerle buluşturduğumuz ürünlerden.

Zeytinyağı ile birlikte karıştırarak, sadece kızarmış ekmek ile birlikte iki olarak tüketerek de muhteşem bir lezzet elde edeceğiniz Kahvaltılık Zahter ve hamur işlerinizin üstüne süs olarak, lezzet katsın diye ekleyeceğiniz Hayfene Çörekotu da herkesin mutfağında bulunması gereken ürünler arasında.

Hiçbir şekilde rafine edilmeyen, sonradan iyot eklenmeyen ve sodyum oranı düşük tutularak tamamen kaya tuzundan elde edilerek hazırlanan Mayi Tuz, ürünleri değirmen, sofrada öğütme ve ince öğütme seçenekleri ile Düvee ürünleri arasında yerini aldı. Yemeklerinizde, salatalarınızda her öğün rahatça tercih edebileceğiniz Mayi Tuzla, sofranıza tat katabilirsiniz.

Baharat kategorisinde yer alan ürünlerimizi denemek için; duvee.com.tr ya da iOS ve Android cihazınıza indireceğiniz duvee uygulamasından hızlıca sipariş verebilirsiniz.

Whatsapp Sipariş Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.