Hayfene

Biftek Baharatı (40g)

Fiyat
:
27,00 TL
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler

 • Hayfene Biftek Baharatı 40 g

  Diğer İsimleri

  -

  Menşei

  Türkiye

  İngilizce Adı

  Steak Spice

  Botanik Adı

  -

  Biftek Baharatı Nedir?

  Biftek, kasaplık hayvanların genellikle karkasın arka yarısından, yumuşak etli bölgelerden elde edilen kemiksiz, yağsız, dilimlenmiş ve dövülmüş ettir. Hayfene Biftek Baharatı, biftekler başta olmak üzere bütün parça etlerde ovma baharatı olarak ya da marine etmek amacıyla kullanılır; etlerinize son derece lezzetli bir tat katar.

  Biftek Baharatının Faydaları Nelerdir?

  Hayfene Biftek Baharatı içerisindeki temel baharatların faydaları aşağıdaki gibidir:

  Zahter: Sinir sisteminde, astım, bronşit, verem ve diğer hastalıklarda, solunum yollarını steril etmekte, düşük tansiyonu normal hale getirmekte, kansızlıkta, iştah açmakta, hazım zorluğunda, bağırsaklardaki gazda, ishallerde, soğuk algınlığında faydalı olduğu ifade edilir.

  Kekik: Sindirim sistemi ve üst solunum yolu rahatsızlıklarında, hazımsızlık, iştahsızlık ve öksürüğe karşı kullanılmaktadır. Antiseptik, yatıştırıcı, gaz söktürücü, balgam söktürücü, kramp çözücü özellikleri olduğu belirtilir.

  Beyaz Biber: Sindirimi kolaylaştırır, kalp ve damar sağlığı konusunda destekleyici nitelik taşır, mineral ve vitamin açısından zengin bir bitki olduğu söylenir, hazımsızlık sorunlarına iyi gelir.

  Kırmızı Biber: Mide salgısını artırarak iştah açmaya yardımcı olur, sinir, mide ve salgı bezlerine iyi gelir ve sindirimi kolaylaştırır. Ayrıca kırmızı biber idrar söktürür, deniz tutmasına iyi gelir, adale ağrısına hafifletir, romatizma için tavsiye edilir, kan dolaşımı ve basıncını düzenlemeye yardımcı olur.

  Biftek Baharatı Nasıl Kullanılır?

  Biftekler başta olmak üzere bütün parça etlerde ovma baharatı olarak ya da marine etmek amacıyla kullanılabilir.

Whatsapp Sipariş Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.