Melinya

Çam Balı (420g)

Fiyat
:
36,00 TL
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Çam Balı 420g

  Enerji ve Besin Değerleri (100 g) Enerji: 327 kcal Karbonhidrat: 81.7 g Protein: 0.1 g Vitamin ve mineraller içerir.

  Çam balı, arıların değişik çam ağacı türleri üzerinde yaşayan Marchalina hellenica’nın (Basra böceği) yaşamını devam ettirmek adına ağacın öz suyunu alıp kendi bünyesinde değişikliğe uğratarak ürettiği salgı balı çeşididir. Çam balı, Ege ve Akdeniz bölgesinde özellikle Aydın Güzelçamlı ve Muğla bölgelerinde el değmemiş ulu çam ormanlarımızın balıdır.

  Doğal / ham bal zamanla kristalleşir, bu süre bal içindeki glikoz oranına bağlıdır, genelde çiçek balları kristalleşir. Kavanoz 40 dereceyi aşmayan ılık suda bekletilerek ve biraz karıştırmak suretiyle kristelleşme çözülebilir, ancak balın üst kısmını çatal ucuyla karıştırarak krem / akıcı hale getirebilirsiniz. Hiçbir katkı maddesi içermez.

  Doğanın kendisidir ve tamamen doğal şartlarda üretilmektedir.

  Dünyadaki çam balı üretiminin %90’ı Türkiye’de yapılmaktadır.

  Bu balı petekten süzüldükten sonra - içindeki polen ve petek kalıntılarından oluşan değerlerini de korumak amacıyla - çok ince filtreden geçirmiyor ve kristalleşmeyi önlemek için hiçbir ısıl işlem uygulamadan dolumunu yapıyoruz.

  Bu balın kalite ve besin değerlerini korumak için ısı, ışık ve nemden koruyunuz.

  Bir yaşından küçük çocukların tüketmesi önerilmez.

  Melinya

  İsviçre’de iki yıllık bir eğitimin sonunda arıcılık diplomalarımızı aldık. Ayrıca Avusturya ve Almanya’da arıcılık ve arı ürünlerinin üretimi hakkında ek eğitimler gördük, fuar ve seminerlere katılarak arıcılık dünyasını yakından izledik. Ve en sonunda Türkiye’ye dönmeye, burada İsviçre’nin kalite anlayışıyla arıcılık yapmaya karar verdik.

  Melinya'nın bulunduğu Ağaçlı Köy’e Kuşadası’ndan yaklaşık yirmi kilometrelik huzur verici bir yolculukla ulaşılıyor. Bahçemizin badem, ceviz ve çeşitli meyve ağaçları, arılarımızın ilkbahardaki ilk nektar kaynaklarıdır. Hiçbir katkı maddesi kullanmadan, kalıcı İsviçre kalitesi ile ve doğallıktan taviz vermeden ürettiğimiz bu ürünlere sürekli yenilerini ekleyerek ürün ailemizi genişletiyoruz.

Whatsapp Sipariş Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.