Düvee Nedir?

   Düve : Boğaya gelmemiş 1-2 yaşında dişi sığır. (Türk Dil Kurumu) 

   Yaşamımızda tükettiğimiz etin ve sütün temelinde bir düve vardır. Düve doğurur, İnek olur. Bir Düve’nin doğduğu günden itibaren bir buzağı verebilmesi için 26 ay, yaklaşık 2 yıl gerekir. Onun doğurduğu buzağının yaşatılması, yoğun emek ve sabır isteyen uzun bir süreçtir. Düve, yani doğurmamış dişi sığır, GERÇEK ve YALIN üretimin sembolüdür. Düve yoksa, Et ve Süt yoktur; yani yaşam sürdürülemez.


   Yola çıkarken, Düve’nin GERÇEK ve YALIN üretim gücünden ilham aldık. Düve yoksa et yok, üretim yoksa yaşam yok dedik. Çiftliğimizin gerçek sahiplerinin yem ihtiyaçlarının tarımsal üretiminden yavrularının doğumuna, danaların et kalitesi odaklı beslenmesinden işlenmesine, ve en sonunda sofralarınıza temiz ve aracısız ulaşmasına kadar tüm süreçleri tek bir çatı altında topladık. 

   Düvee, bir DetayAgro markasıdır.
   DetayAgro Çiftliği bünyesinde Tarım, Damızlık ve Besi işletmelerini barındırarak hem tarladaki bitkinin, hem de çiftlikteki hayvanların bütün yetişme aşamalarında yer alarak, mümkün olan en yüksek seviyede aracıları ortadan kaldırıyoruz. Tekelleşmek ve endüstrileşmek yerine kendimizi çiftçi olarak konumlandırarak çevremizi de ölçek ekonomimizden yararlandırıyoruz.        


   Tarım İşletmesi

   En modern tarımsal ekipmanlar ile hem kendi arazilerini, hem de icar yoluyla komşu arazileri işler.

   Bölge çiftçisine zirai destek ve satın alma garantili sözleşmeli üretim yaptırır.

   Çiftçinin biçimini-paketlemesini yapamadığı mahsulü tarlada satın alıp işleyerek, verim ve sermaye kaybını önler, katma değeri artırır.

   Münavebeli ekim yaparak, yüksek miktarda hayvansal gübre kullanarak, toprağı uzun yıllar sürdürülebilir ve doğa dostu şekilde işler.
   Damızlık İşletmesi

   Damızlık etçi ırk sığırlar yetiştirir, uzun vadede kaliteli anaç hayvan sayısını artırarak besi materyali üretim kapasitesi oluşturmayı hedefler.

   DNA testleriyle genetik analizi yapılmış, yüksek verimli boğalarını sürü içerisine salarak tabii tohumlama ile maliyet düşürür, sürü kalitesini artırarak genetik ilerleme sağlar.

   Damızlık vasfı yüksek erkek boğaları damızlık çiftliklerinin ve veteriner genetik firmalarının seçimine sunar.

   İneklerinin tüm sütünü buzağıların tüketimine bırakarak dayanıklı ve verimli hayvanlar yetiştirir.

   Besi İşletmesi

   Damızlık işletmesinin yetiştirdiği etçi ırk erkek danaları 6-7 aylık yaşta sütten keser ve besiye alır.

   Tarım işletmesinde yetiştirilen besin değeri yüksek ve et lezzetini artırıcı otlarla hayvanları besler.

   Önleyici hekimlik prensibi ile antibiyotik kullanmadan, salgın hastalıkları takip ederek aşı ve vitamin takviyelerini zamanında gerçekleştirir.

   Hayvanları bağlamadan, ahıra kapatmadan, yeterli alanda serbestçe besleyerek stressiz bir yaşam sürmelerini sağlar.
    

    

   Whatsapp Sipariş Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
   T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.