DÜVEE


Düve : Boğaya gelmemiş 1-2 yaşında dişi sığır. (Türk Dil Kurumu) 

Yaşamımızda tükettiğimiz etin ve sütün temelinde bir düve vardır. Düve doğurur, inek olur. Bir Düve’nin doğduğu günden itibaren bir buzağı verebilmesi için 26 ay, yaklaşık 2 yıl gerekir. Onun doğurduğu buzağının yaşatılması, yoğun emek ve sabır isteyen uzun bir süreçtir. Düve, yani doğurmamış dişi sığır, GERÇEK ve YALIN üretimin sembolüdür. Düve yoksa, et ve süt yoktur; yani yaşam sürdürülemez.

Yola çıkarken, Düve’nin GERÇEK ve YALIN üretim gücünden ilham aldık. Düve yoksa et yok, üretim yoksa yaşam yok dedik. Çiftliğimizin gerçek sahiplerinin yem ihtiyaçlarının tarımsal üretiminden yavrularının doğumuna, danaların et kalitesi odaklı beslenmesinden işlenmesine ve en sonunda sofralarınıza temiz ve aracısız ulaşmasına kadar tüm süreçleri tek bir çatı altında topladık.

Düvee, bir DetayAgro markasıdır.Düvee'nin Hikayesi1870'li yıllardan itibaren Bosna'dan Karamürsel'e göç eden atalarımızın nesiller boyu geçimini sağladığı, sonrasında dış göç nedeniyle atıl kalan ve parçalanan toprakları tekrar bir araya getirmek ve çiftçilik geleneğimizi devam ettirmek amacıyla 2004 yılında çiftliğimizi kurduk. 35 dekarı doğal meşe ormanı olmak üzere 273 dekarlık arazimizde 10 yıla yakın süre tarla ve mera bitkileri ekimi yaparak tarımda tecrübe kazandık. Küçük ölçekte küçükbaş-büyükbaş hayvanlar ürettik ve besledik, hayvancılık bilgimizi geliştirdik. 2017 yılında kurumsal organizasyonumuzu ve iş planımızı oluşturarak tam zamanlı çiftçi olduk. 2017 yılında 2018 yılının tüm yem stoklarını ürettik, tarımsal mekanizasyonumuzu ciddi bir yatırımla son sistem makine ve traktörlerle donattık. 2018 yılının başlarında çiftliğimizin ilk misafirleri gelmeye başladı. 

DetayAgro Çiftliği bünyesinde Tarım, Damızlık ve Besi işletmeleri ile hem tarladaki bitkinin, hem de çiftlikteki hayvanların bütün yetişme aşamalarında yer alarak ARACISIZ ve SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIMI sağlıyoruz. Tekelleşmek ve endüstrileşmek yerine kendimizi çiftçi olarak konumlandırarak çiftliğimizin çevresindeki Habitat'ı ve Üretici Hemşerilerimizi ölçek ekonomimizden yararlandırıyoruz. Adımıza üretim yaptırıyoruz, ekipman ve bilimsel destek sağlıyoruz, tohum, gübre ve finansman desteği ile, kendi üretimimiz haricinde onları da bu sinerjinin içine çekerek, bütünsel bir sürecin paydaşı yapıyoruz. Yalova'da işletmemizde olan son sistem kesimhane ve işleme tesisimizi 2018 Aralık ayında devreye aldık. Bu zincirin son halkasında 2019 Ocak ayı itibariyle Düvee'yi konumlandırarak ürettiğimiz et ve et ürünlerini soğuk zinciri bozmadan, kapılarınıza kadar ulaştırmaya başladık.

2019 yılında İstanbul'da belli noktalarda mağazalarımızla hizmet vermeye başlıyoruz. 

Amacımız, kaliteli, takip edilebilir, sağlıklı ve ''iddia ediyoruz'' yediğiniz en lezzetli et ve et ürünlerini sizlere sunmak. Büyük bir emek ve yatırım ile sizlere sunduğumuz DÜVEE ürünlerinin sizlerin desteği ile bir model işletme olup, ARACISIZ tarımın ülkemizde mümkün ve yapılabilir olduğunu gösterebilmek. 

 
Düvee Ne Yapar ?

 

- Çiftlik sürüsünün tüm yem ihtiyaçlarını ''Tarımsal Üretim''  ile kendisi üretir.

- Damızlık etçi ırk düveler yetiştirir.

- Erkek danalarda, lezzet ve sağlık odaklı besi yapar.

- Et ve Et ürünlerini kendisi işler.

- Tüketiciye sağlıklı ve lezzetli eti kapısına kadar ulaştırır.

Whatsapp Sipariş Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.