DUYURU

duvee_ana_logo1.png (5 KB)

DUYURU
29.Temmuz.2022


Bir çiftçi markası olan DÜVEE; 2017 yılında çiftlikten sofraya kadar tüm süreçleri bünyesinde toplayıp, yetiştirdiği danaların sağlıklı ve lezzetli etlerini, tüketicilerimize ulaşılabilir fiyatla buluşturma hedefi ile yola çıktı. Kendi ve çevre arazilerinde doğal hayvansal yem üretimi yaparak, özenle, sağlıkla gece-gündüz, bayram-seyran dinlemeden bin bir emekle danalarımızı besledik. Ocak 2019’da sevkiyatlarına başlayan duvee.com.tr ‘den, on binlerce değerli müşterimize tutkuyla ve özenle hazırladığımız ürünlerimizi büyük bir mutlulukla bugüne kadar ulaştırdık.

Attığımız her adımda, ürettiğimiz her üründe insan sağlığını, ürünlerimizin kalitesini ve kusursuz hizmeti anayasamız olarak gördük.

Ancak ülkemizin bugünkü ekonomik şartlarının geldiği noktada, tarlada tarımsal üretim yapıp, tesislerinde işleyip, paketlediği, kaliteli ürün ve hizmetlerimizi, ulaşılabilir fiyatla tüketicilerimizin kapısına kadar ulaştırmamızı imkansız hale getirdi. Özellikle tarımsal girdi maliyetlerinin ve enerji maliyetlerinin artışında gelinen nokta, akıl ve matematik ile açıklanabilecek durumda değildir. Tarımsal üretim faaliyetlerinde kullandığımız, ayrıca sevkiyat ve depolamada kesintisiz soğuk zincir için katlanmak zorunda kaldığımız enerji ve tarımsal girdi maliyetlerini, tamamen tüketicilerimize yansıtamazsak da, DÜVEE’nin anayasası olan; herkesin kaliteli ve ulaşılabilir fiyatlı gıda ürünlerine ‘’ulaşma hakkı’’felsefemizden ne yazık ki taviz vermek zorunda kalacağımızı farkettik.

Bir dana’nın yetiştirilmesi ve yatırımın geri dönüşü 36 ay gibi bir sürede mümkündür. Ne yazık ki, tüm ülkelerde ‘’Tarım’da Üretici Kesimine’’ sağlanan düşük maliyetli ve uzun vadeli  finansman haklarına ulaşmak ülkemizde çok zor. Bu konuda konuşulacak çok şey olmasına rağmen susma hakkımızı kullanarak, yorumu bizi biz yapan tüketicilerimize bırakıyoruz.

Ve sonuçta geldiğimiz noktada şunu fark ettik ki :

Çiftçi ve üretici olarak biz memnun değiliz. 
Emekçi çalışanlarımız memnun değil.
Tüketicilerimiz fiyatlarımızdan memnun değil
.
(Maliyet artışlarını birebir yansıtamadığımız halde)

Bu noktada kaliteli ürünlerden uzaklaşıp, kalitesiz, sağlıksız ürünleri de tüketicimize iş ahlakımız ve etik değerlerimiz açısından sunamayız.

Bugüne kadar bize güvenen ve destek olan herkese karşı sorumluluklarımızın gereği ve basiret sahibi insanlar olarak; üzülerek bildiririz ki, bu şartlarda markamıza yakışan ürün ve hizmet kalitesini sürdürmemiz mümkün olmadığından düvee’nin tarımsal üretim faaliyetlerine ve duvee.com.tr online operasyonlarımıza 30 Temmuz 2022 Cumartesi günü itibariyle ara veriyoruz.

Restoranımız Tütsü ve 7düveeL markalı hazır yemek üretim faaliyetlerimiz aynı şekilde devam etmektedir. Bulgaristan’da iki ay önce faaliyete geçirdiğimiz, tüm Avrupa ülkelerinde hızla satış noktaları çoğalan hazır yemek üretim tesislerimize  daha çok kaynak ve zaman ayırma imkanı bularak, Türk yemeklerini tüm Avrupa’ya ve dünya ülkelerine tanıtacağız.

Tarlada başlayan, çok yorulduğumuz ama her günü ayrı bir keyif aldığımız yolculuğumuzda bizden desteklerini esirgememiş olan tüm çalışma arkadaşlarımıza, tedarikçilerimize, dostlarımıza ve düvee markasını yaratan gönülden sevdiğimiz değerli DÜVEE’cilere şükranlarımızı sunarız.

Elbet bir gün tekrar düvee’de buluşacağız.

Saygılarımızla

DÜVEEİletişim : 0 542 242 41 42
E-Posta: info@duvee.com.tr

buton-4.png (9 KB)

Whatsapp Sipariş Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.