Ege Orman Vakfı

Naturel Sızma Zeytinyağı (500 mL)

Fiyat
:
40,00 TL
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Naturel Sızma Zeytinyağı 

  Ege Orman Vakfı

  İyi Tarım Uygulamaları yürüttüğü zeytinliğinden 2019 / 2020 yılı mahsulü olgunlaşmış zeytinlerden üretilmiş, kaliteli ve lezzetli bir zeytinyağıdır.

  El ile hasat edilerek aynı gün Ege Orman Vakfı’nın üretim tesisinde üretilmiş ve filtre edilmeden şişelenmiştir.
  Oleik asit cinsinden serbest asitlik değeri 0,8 % Max.

  Kullanım: Pişirilen ve çiğ olarak yenen tüm yiyeceklerde tüketilebilir.

  Saklama Koşulları

  Serin ve kuru ortamda muhafaza ediniz.

  Enerji ve Besin Ögeleri (100g)

  Enerji: 900 kcal - 3700 KJ

  Doymuş Yağ Asitleri: 15,5g

  Tekli Doymuş Yağ Asitleri: 74g

  Çoklu Doymamış Yağ Asitleri: 10,5g

  Vitamin E: 10 mg 


  Ege Orman Vakfı’nın ürünlerinden alarak yeni orman alanlarının oluşturulmasına ve doğa konusundaki farkındalıkların artmasına destek vermiş olacaksınız.

  1995 yılında orman alanlarının artırılması ve korunmasına yönelik çalışmalar yapmak amacıyla kurulan Ege Orman Vakfı; orman alanlarının verimli şekilde kullanılarak sürdürülebilirliğinin sağlanması, orman yangınları, arazi bozulumu, çölleşme, sel havzası iyileştirme, iklim değişikliği, biyo - çeşitliliğin korunması, kırsal kalkınma, düşük karbon salımı teknolojilerinin adaptasyonu, yenilenebilir enerji ve enerji verimliliğinin yaygınlaştırılması için projeler, uygulamalar ve eğitimler ile kamu farkındalığının arttırılması için çalışmaktadır.

  Kamu yararına çalışan statüye sahip vakıf; doğasever kişi ve kuruluşların destekleri ile bugüne kadar 65 bin dekarlık alanda 10 milyona yakın fidanı toprakla buluşturmuş olup, ormanlaştırma projelerinin yanında fıstık çamı, zeytin ve sakız ağacı plantasyonları da bulunmaktadır.

  2002 yılında, İzmir - Menderes - Oğlananası beldesinde, 900 dekarlık alanda 30.000 fidan dikilerek, Türkiye’nin en büyük zeytin plantasyon sahası olarak kurulan zeytinlikte damlama sulama sistemi ile su verimli kullanılmakta, ihtiyaç duyulan enerji yine vakfa ait güneş enerjisi santralinden karşılanmaktadır.

  “İyi Tarım Uygulamaları” kullanılarak tek bahçede yetiştirilip öncelikle kadınlar olmak üzere yöre halkının istihdam edilmesiyle özenle hasat edilen zeytinler vakfın iktisadi işletmesi olan Egeorman Zeytin ve Zeytinyağı San. ve Tic. A.Ş.'ye ait üretim tesisinde gıda standartlarına uygun koşullarda yüksek kalite ve tat sürekliliği korunarak üretilmektedir.

  Ürünlerin satışından elde edilen gelir, yeni orman alanlarının oluşturulması ve doğa eğitimlerinin daha geniş kitlelere ulaştırılması için kullanılmaktadır. Satışa sunulan ürünler sayesinde zeytin ağacının yüzyıllardır süregelen bereketi ile elde edilen kaynak gelecek kuşaklara hayat verecek yeni ormanlara dönüşmektedir.

   

   

Whatsapp Sipariş Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.