İğdeli Kooperatifi

S.S İğdeli ve Çevre Köyleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin ilk adımları 1987 yılında atıldı. Bozdağlar ile Aydın Dağları’nın kesiştiği bölgede, yaklaşık 900 ila 1100 rakımlı orman köylerinden oluşmaktadır. İğdeli Kooperatifi, bugün Kiraz Merkez ilçesi ve 30 köyde, 2300 paydaşın bir arada olduğu büyük bir ailedir. İğdeli süt toplama organizasyonu hijyenik, sistematik bir şekilde yapılmaktadır. Sütün tazeliğini koruyacak şekilde günlük olarak süt ambulansı olarak tabir ettiğimiz 38 süt toplama aracımız hizmet vermektedir.

Toplam 9 ürün görüntüleniyor.

30 köy - 2300 Paydaş Üretici


BİRLİĞİN KUVVETİNDEN DOĞAN YÖRESEL KALKINMA MODELİNİN ADI:
S.S. İĞDELİ VE ÇEVRE KÖYLERİ TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFİ

1987 yılında başlayan bir heyecandır İğdeli. Güzel İzmir' in Kiraz İlçesi’nin İğdeli ve Çevre Köylerini kapsayan bir birlik olan İğdeli Kooperatifi’ nin amacı yöredeki üreticilerle birlikte toplumsal kalkınmayı sağlamaktır. İğdeli Kooperatifi bugün Kiraz Merkez İlçe ve 30 köyde 2300 paydaşın bir arada olduğu büyük bir ailedir. Günlük 140 ton süt, paydaşlarımızdan özenle ve titizlikle toplanarak işleme alınmaktadır. 50 ton süt, üretim tesislerimizde değerlendirilerek tost peyniri, tulum, beyaz, lor peynir çeşitleri ve tereyağı olarak satışa sunulmaktadır. Kalan 90 ton süt ise ulusal süt üreticilerine satılmaktadır.

İğdeli’ nin doğal lezzeti bulunduğu ovanın sihrinde saklıdır. Kuzeyde Bozdağlar ile güneyde Aydın Dağlarının kesiştiği bölgede, yaklaşık 900 ila 1100 rakımlı orman köylerinden oluşmaktadır. İğdeli Kooperatifi’ nin en büyük özelliği, 1 lt süt getiren paydaş ile 1000 litre süt getiren paydaşın aynı çatı altında buluşuyor olması ve değer görmesinde saklıdır.

İğdeli süt toplama organizasyonu hijyenik, profesyonel ve sistematik bir şekilde yapılmaktadır. Sütün tazeliğini koruyacak şekilde günlük olarak süt ambulansı tabir ettiğimiz 38 süt toplam aracımız hizmet vermektedir. Böylesine coğrafi şartları zor bir bölgede büyük bir iş başararak en fazla 2 saat gibi kısa bir sürede sütler toplanarak süt toplama merkezlerimize ulaştırılmaktadır.

Kendi bünyesinde ve dışarıdan destek alarak, Kooperatifin başarısı için sürekli eğitim modeli esas alınmış, gelişen bireyler gelişen birlik modeli başarı ile uygulanmaya devam etmektedir.

Whatsapp Sipariş Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.