Ortak Dana Nedir?

   SIK SORULAN SORULAR

   Türkiye'nin en yenilikçi tarım ve hayvancılık girişimi ''düvee'', sizden gelen talepler doğrultusunda düvee ORTAK DANA organizasyonunu harekete geçiriyor.

   ORTAK DANA sayesinde en az kayıpla, en verimli, sağlıklı ve sürdürülebilir şekilde sizlere yetiştirdiğimiz danaların etlerini ulaştırıyoruz. 

   Etlerini bize sağlayan danaların hiçbir parçası boşa gitmeden, tüketiciyi en düşük maliyetle, en bol miktarda, çeşitte ve lezzette dana etiyle buluşturuyoruz.

    
   ‘’ORTAK DANA’’ nedir?

   DÜVEE’nin DETAYAGRO çiftliğinde yetiştirdiği, tarlalarında ürettiği GDO içermeyen doğal yemlerle beslediği seçilmiş danalarından, ulusal kimlik numarası ile satışa çıkarılan her dananın her bölümünün etlerinin 20 adet eşit hisseye bölünerek tüketiciye aracısız sunulması, kesilmesi, çeşitli şekillerde işlenmesi, porsiyonlanması, vakum ambalajla paketlenerek, frigo araçlar ile adresinize teslim edilmesi hizmetinin ürün adıdır.


   '’ORTAK DANA’’ nasıl işler?

   DÜVEE, internet sitesinde ORTAK DANA adlı ürününü, her bir dananın ulusal kimlik bilgilerini, yaşamı boyunca tükettiği yemleri, koruyucu aşılarını, varsa tedavilerini, cinsini, yaşını belirterek satışa sunar.

   Satışa sunduğu günkü  hisse sayısını, hisse başı düşen minimum kemik ve fire hariç kilogram olarak ağırlığını, hisse başı fiyatını belirtir. DÜVEE, belirttiği ağırlığı garanti etmektedir.

   ‘’ORTAK DANA’’ nasıl sipariş verilir?

   Hisse satın alacak müşterimiz, istediği miktarda hisse olarak online web sitemizden, 0542 242 41 42  No’lu hattımızdan telefon veya whatsapp yolu ile sipariş verebilir. Hisse alımını gerçekleştirdikten sonra 20 adet hisse dolduğunda, belirtilen dana kesime sevkedilir. Dananın hisselerinin tamamının satılmasından itibaren maksimum 7 gün içinde, dananın kesimhanemize sevki, kesimi , soğuk dinlendirmesi, işleme merkezimize sevki, işlenip paketlenip sevkedilmesi tamamlanacaktır.


   ‘’ORTAK DANA’’ ödemesini nasıl yapacağız?

   ORTAK DANA uygulamamızda banka havalesi, online kredi kartı ödeme türlerimiz mevcuttur.  ORTAK DANA ürünü için kapıda ödeme seçeneğini kullanabilmeniz için daha önce düvee'den bir kez bile olsa alışveriş yapmış olmanız gerekmektedir. Alışveriş yapmış müşterilerimiz kapıda ödeme seçebilirler. DÜVEE, kapıda ödeme seçenekli siparişlerden onaylamadıklarını kabul etmeme hakkına sahiptir.

   '’ORTAK DANA’’ kolisindeki ürünler nasıl işlenir ve paketlenir?

   Etleriniz vakum ambalajda 250-500g civarında porsiyonlanıp, paketlenerek taze şekilde, soğuk zincir araçlarımızla adresinize teslim edilir. Etleriniz eşit miktarlarda, aşağıdaki kesimlere ayrılarak size teslim edilir.

   Paketlemeler vakumlu pakette olacak, dondurucunuzda rahatlıkla saklayabileceğiniz porsiyonlarda olacaktır.Tüm ürünler özel düvee kolisi ile sevkedilecektir.

       ORTAK DANA hissenin dağılımı

   Ekran Resmi 2019-10-24 22.19.08.png (1.20 MB)

   Neden ‘’ORTAK DANA’’ ? Avantajları nedir?

   Marketlerden veya kasaplardan et aldığınızda, çoğunlukla kasap veya market dahil sattığı etin hangi çiftlikte yetiştirildiğini, ne yediğini, hangi tedaviler uygulandığını, hormon,antibiyotik kullanımını, hangi şartlara maruz kaldığını , karkas et olarak ithal mi yerli mi olduğunu bilemez. Hatta ara toptancıdan et alıyorsa bu market veya kasap  tüm bilgilerden mahrumdur. Kasap ve marketin bilemediğini siz hiç bilemezsiniz. ORTAK DANA sizlere bu bilgilerin tamamını sunuyor. Dilerseniz hayvanın anlık foto ve videolarına ulaşabilirsiniz. İsterseniz çiftliğimizle video-call yaparak canlı olarak satın aldığınız danayı izleyebilirsiniz. 

   Canlı olarak izlediğiniz, ırkını, yetiştirilme şartlarını bildiğiniz bir dananın hissesini satın alıyorsunuz. Hiç bir ARACI olmadan bu dana sizin için modern kesimhanemizde kesiliyor, tesisimizde işleniyor, porsiyonlanıp paketleniyor ve dilerseniz kapınıza kadar getiriliyor. Çok emin olmamıza rağmen ''sistemin ve hizmetin bütünü''  itibarı ile Türkiye'de ilk defa uygulanacak bir sistem. ARACISIZ kelimesini tüm anlamlarıyla ifade eden ORTAK DANA tüm aracılardan bağımsız hareket etmeyi sağlıyor. Çoğu kasap ve market bile bu avantajlara kesintisiz ulaşamamaktadır. 

   Günümüzde israf çok artmaktadır. Bir dananın hissesine sahip olarak onun kullanılabilir tüm parçalarına sahip oluyorsunuz. Doğanın gereği o canlıda oluşan tüm bölümlerin 1/20 hissesine sahip oluyorsunuz. Eti çeşitli şekillerde işlememiz neticesinde dananın  bonfilesinden  ciğerine tüm parçaları kullanılmış ve sizde bunları hisseniz nispetinde tatmış ve kullanmış oluyorsunuz. Evinizde o ürün bitene kadar kullandığınız dana eti; hangi çiftlikten geldiğini ne yediğini bildiğiniz tüm bilgilerine sahip olduğunuz bir dana eti. Esasında bir nevi çiftlik sahibi gibi olduğunuzu düşünebilirsiniz.

   Ekonomik avantajlarından bahsetmeye gerek duymuyoruz.Çok özel bir lezzete, doğallığa sahip dana etleri ile, kapınıza kadar gelen bir hizmeti de ilave ederek müşterilerimiz bu karşılaştırmaları ve hesapları kendileri yapacaklarır.   ‘’ORTAK DANA’’ paketimde BONFİLE’yi nasıl artırabilirim?

   Bir danadan 4-6 kg arası temizlenmiş Bonfile çıkar. Bu yüzden bir hisseye bunun 1/20'si  düşecektir. Bunu değiştirmek doğa kanunları gereği mümkün değildir. Ancak ayrıca ilave olarak aynı siparişe istediğiniz kadar düvee’nin diğer danalarından hazırlanmış extra bonfile ücreti karşılığı ilave ettirebilirsiniz.

   ‘’ORTAK DANA’’ sadece İstanbul’mu?

   Başlangıçta İstanbul-Yalova-Kocaeli-Bursa-İzmir-Ankara için ayrı ayrı veya grup iller olarak ORTAK DANA ürünü satışı sunulacaktır. Her bir küpe numaralı dana altında belirtilen iller için geçerlidir. Eğer İZMİR müşterimiz iseniz İSTANBUL için açılmış ürüne kaydolamazsınız. Talep geldiği takdirde diğer illerimiz içinde ORTAK DANA satışa sunulacaktır.

   '’ORTAK DANA’’mızın  fotoğrafını görebilirmiyiz?

   Etik hassasiyetler sebebiyle kesilecek dananın fotoğrafını özel talep üzerine paylaşıyoruz. Arzu eden hissedarlarımız, siparişlerini takiben bize ulaşarak dananın çiftliğimizdeki fotoğrafını talep edebilirler.

   ‘’ORTAK DANA’’  Kolisinin içinde neler olacak?

   Satın almış olduğunuz dananın işlenmiş porsiyonlanmış şekilde vakum ambalajlarda etleriniz, hisselere göre dağılım tablosu, dananın resmi veteriner onaylı kesim belgesi, ayrı paketlenmiş olarak kemikler (İSTEĞE BAĞLI),faturanız.

   ‘’ORTAK DANA’’ koliniz nasıl teslim edilecek?

   Kendi soğuk zincir araçlarımızla, tüm işlemler tamamlandıktan sonra belirttiğiniz adrese teslim edilecektir.  İstanbul’da dilerseniz Beşiktaş’ta ki işleme merkezimizden kendiniz teslim alabilirsiniz.   ‘’ORTAK DANA’’ Etler dondurulmuş mu ? Taze mi sevkedilecek?

   ORTAK DANA'nız +2 derecede taze olarak frigorifik araçlarımızla sevkedilecektir. Bir hafta içinde tüketeceklerinizi buzdolabının normal kısmında saklayabilir geri kalanlarını vakumla hacim kaplamayacak şekilde paketlenmiş şekilde derin dondurucunuzda saklayabilirsiniz.

    '’ORTAK DANA’’ kimlik bilgilerine nasıl ulaşacağız?

   Web sayfamızda, ilgili ürünü tıkladığınızda satışa konu dananın tüm bilgilerine ulaşabilirsiniz.Altta örnek bir tablo sunulmuştur.

   DANA BİLGİLERİ (ÖRNEKTİR)

   KÜPE NUMARASI

   TR41632695

   IRKI/CİNSİYETİ

   HEREFORD MELEZİ/ ERKEK

   YAŞI

   25 ay

   YETİŞTİRİCİ

   DETAYAGRO ÇİFTLİĞİ/ DÜVEE

   YEM RASYONU

   Ana Sütü-Arpa-
   Çayır Otu-Yulaf-
   Mısır Silajı-Arpa Silajı
   -Ryegrass-
   Yem Bezelyesi

   ENDÜSTRİYEL YEM KULLANIMI

   HAYIR

   AŞI BİLGİLERİ

   26/04/2018 - 8'li karma
   15/05/2018 - Enterotoksemi
   21/05/2018 - ŞAP
   25/06/2018 - LSD
   22/08/2018 - Enterotoksemi
   22/02/2019 - ŞAP

   TEDAVİ BİLGİLERİ

   Herhangi bir tedavi uygulanmamıştır.

   TARTIM TARİHİNDE CANLI AĞIRLIĞI (kg)

   22/08/2019
   610 kg

   TAHMİNİ SOĞUK KARKAS AĞIRLIĞI (kg)

   358 kg

   TAHMİNİ HİSSE BAŞI AĞIRLIK (kg)

   18 kg

    

   Whatsapp Sipariş Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
   T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.