Doğadan

Probiyotik Ekşi Maya ( 5′ li Paket)

Fiyat
:
16,00 TL
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Probiyotik Ekşi Maya

  Probiyotik Ekşi Mayalı Ekmek için Probiyotik Güç

  İçeriğinde geleneksel ekşi mayayı oluşturan mantar mayalar ve probiyotik  bakteriler standart ve güçlü yapıda bulunurlar. Ekmek ve diğer unlu ürünlerin tümünün fermentasyonunda kullanılabilir.

  Tahıl ve bakliyat unlarının fermente edilerek sindirilebilir ve emilim yapılabilir formlara gelmesinde olumlu rol oynar.

  Ürün İçerik Bilgisi:

  İnülin (Prebiyotik Lif)

  Starter Kültürler

  Lactobacillus brevis

  Lactobacillus plantarum

  Lactobacillus helveticus

  Lactobacillus delbrueckii ssp bulgaricus

  Lactococcus lactis ssp lactis biovar diacetilactis

  Lactococcus lactis ssp.cremocis

  Lactobacillus acidophilus

  Saccharomyces cerevisiae

  Saccharomyces boulardii

  Aktifleştirme Bilgisi:

  1. Aşama: Maya paketinin tamamını 1/2 lt.lik kapağı kapalı cam kavanoz içinde 2 yemek kaşığı un, yarım çay bardağı içme suyu, 1 yemek kaşığı üzüm veya elma suyu ile karıştırınız, karışımı sıvı boza kıvamına getiriniz.


  2. Aşama: Mayanızı daha güçlendirmek  ve çoğalmasını sağlamak için tekrar 2 su bardağı un ile 1 su bardağı içme suyu katınız. Karışım boza kıvamına gelecektir. Yine ortam sıcaklığında ortalama 30° C’ de tekrar 2-3 saati aşkın bir süre bekletiniz.


  3. Kavanoz içindeki maya aktifleşecek ve gözenekli olarak artmaya devam edecektir. Yaklaşık olarak 450 gr civarında mayanız olacaktır.

  4. Bu aktifleşmiş mayadan tekrar ekmek yapımı için mayalık 100gr kadar miktarını başka bir kapağı kapalı kavanoza aktarıp buzdolabına koyunuz.


  5. Ekmek yapımı için kalan mayanıza tekrar bir miktar un ve içme suyu katarak kulak memesi diye tabir edilen kıvama gelecek şekilde karışıtırıp, yoğurma işlemi yapınız.

  6. 1 kg ekmek yapmak için elinizdeki yaklaşık 350 gr mayayı, 600-650 gr un ve 300 gr içme suyu ile karıştırarak yoğurma işlemi yapınız.

Whatsapp Sipariş Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.