Toplam 2 ürün görüntüleniyor.

Nefis bir Türk yemeğinin tarifi, istisnasız hep şöyle başlar: ''yağda soğan ve salçayı kavurun.'' Sonrasında gelen malzemeler ne olursa olsun, bu iki baz malzeme yemeğe gerçek doku ve aromasını verir. Bu sebeptendir ki; Türk mutfağında dolmaz ve değişmez bir yeri vardır salçanın. Salçanın olmadığı bir mutfak görmek neredeyse imkansızdır. Gerçek salça deyince de aklımıza; çocukluğumuzda annelerimizin anneannelerimizin yaz sonunda kilo kilo domates alıp saatlerce uğraşarak tencerede salça kaynatması, tüm kış boyunca da mutfak dolabına sıra sıra dizilmiş cam kavanozlardaki salçaları yemeklere pay etmesi gelir. İşte çocukluğumuzda evimizde kaynatılarak, güneşte kurutularak hazırlanan biber salçası ve domates salçası; aynı doğallık ve aynı lezzet ile şimdi Düvee'de.

Düvee olarak, kendi topladığı ürünleri kullanarak salçasını hazırlayan üreticiye aracılık yaparak, onların ürettiği doğal ve katkısız salçaları Düvee kalitesiyle adresinize kadar getiriyoruz.

Şehir hayatını bırakarak Kaz Dağları eteklerinde, kendi arsasında minik ama verimli bir zeytinbağı yaratarak burada üretim yapmaya başlayan Nermin Gelbal Gökduman, kendi adını taşıyan “Nermin Hanım Çiftliği” markası ile sofranıza konuk oluyor. Mevsimin en taze domateslerini toplayarak, geleneksel kaynatma yöntemi ile hazırladıkları Domates Salçası ve Domates Püresi ürünleri 1 kilogramlık cam kavanozlarda, siz müşterilerimizin beğenisine sunuluyor. İçeriğine, dalından koparılan biberlerin de karıştırılarak hazırlandığı karışık domates biber salçası karışımı ise yemeklerine daha aromatik dokunuşlarda bulunmak isteyen müşterilerimizin vazgeçilmezi olacak. Nermin Hanım Çiftliği'nin doğal zeytin, doğal zeytinyağı ve zeytinyağlı sabun gibi ürünlerini; diğer kategorilerimizde inceleyebilirsiniz. 

Hatay'da kurulan ve civar köylerdeki kadınların hem üretime hem de sosyal hayata katkısını destekleyen Hatay Altınözü Zeytin Emeği Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi; bu değerli kadınların binbir emekle hazırladıkları ürünleri, siz Düvee müşterileriyle buluşturuyor. Antakya köylerinden toplanan tatlı ve acı biberleri; geleneksel güneşte kurutma yöntemi ile kurutulup daha sonra ezilerek salça haline getiriliyor. Bu üretim sürecinin hiçbir noktasında biberlere doğal kaya tuzu dışında başka bir ilavede bulunulmuyor. Hatay Altınözü Zeytin Emeği Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Salçaları, Acı Biber Salçası ve Tatlı Biber Salçası seçenekleri ile 1 kilogramlık cam kavanozlarda beğeninize sunuluyor.

1982 yılında Balıkesir'de un fabrikası olarak temeli atılan Tellioğlu Gıda, zaman içerisinde üretim ağını genişleterek farklı lezzetleri sizlerle buluşturmaya başladı. Bu lezzetler arasında yer alan, güneşte kurutulan domateslerin kaynatma yöntemiyle, kaya tuzu dışında hiçbir etken maddenin eklenmeden hazırlandığı Domates Püresi, 1 kilogramlık cam kavanoz ambalajı ile Düvee'nin sizlerle buluşturduğu ürünler arasında yerini aldı.

Mutfağımızda eksik olduğunda, lezzetin de eksik olduğu salçayı nerelerde kullanmalı? 

Düvee ekibinde yer alan Tütsü Kitchen şefleri, sebze yemeklerine domates salçasını daha çok yakıştırırken; nohut ve kuru fasulye gibi bakliyat ağırlıklı yemeklere ise biber salçasını daha uygun görüyor. Siz dilerseniz 2'ye 1 oranda domates salçasına ağırlık vererek, yemeklerinizde her ikisini kullanıp hem aromatik hem de güzel kokulu bir salça tadı elde edebilirsiniz. Her iki salçayı, sevdiğiniz baharatlarla karıştırıp nefis bir kahvaltı ya da tost sosu elde edebilirsiniz. Beyaz etlerinizi, özellikle domates salçasıyla marine edebilirsiniz.

Doğal ve katkısız salçalarımızın ömrünü uzatmak için hava ile temasını kesmek oldukça önemli. Dilerseniz satın aldığınız salçayı kullandıkça, kavanozun üst kısmına birkaç damla zeytinyağı ilave ederek  ya da bir çay kaşığı tuz ekleyerek küflenmesini engelleyebilirsiniz. Tabii yemeklerinizi hazırlarken salçanıza eklediğiniz bu tuz miktarını da unutmamakta fayda var.

Doğanın bize verdiği besinleri, doğadaki yöntemlerle lezzete dönüştürmeyi felsefe edinen üreticilerle sizleri buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz.

Sizler de salça kategorisindeki ürünlerimizi denemek için; düvee.com.tr ya da iOS ve Android cihazınıza indireceğiniz düvee uygulamasından hızlıca sipariş verebilirsiniz.

Whatsapp Sipariş Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.