İğdeli Kooperatifi

Tam Yağlı Beyaz Peynir (1000g)

Fiyat
:
69,00 TL
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • İĞDELİ TAM YAĞLI BEYAZ PEYNİR

  İğdeli Tam Yağlı Beyaz Peynir, Kiraz İlçesi' nin İğdeli ve Çevre Köylerinden elde edilen doğal inek sütlerinden katkısız olarak üretilmektedir. Taze olarak tüketilmektedir. Salamura içerisinde bulunur. Salamura suyu sayesinde de tazeliğini uzun süre korur.

  Kullanım Önerisi

  Eğer peynir hemen tüketilmeyecekse kendi ambalajında saklanmalıdır. Tüm peynir çeşitleri ışıksız ortamda, buzdolabında muhafaza edilmelidir. Ambalajı açıldıktan sonra ise uygun bir saklama kabında, hava ile teması kesilerek korunmalıdır.

  30 köy - 2300 Paydaş Üretici


  BİRLİĞİN KUVVETİNDEN DOĞAN YÖRESEL KALKINMA MODELİNİN ADI:
  S.S. İĞDELİ VE ÇEVRE KÖYLERİ TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFİ

  1987 yılında başlayan bir heyecandır İğdeli. Güzel İzmir' in Kiraz İlçesi’ nin İğdeli ve Çevre Köylerini kapsayan bir birlik olan İğdeli Kooperatifi’ nin amacı yöredeki üreticilerle birlikte toplumsal kalkınmayı sağlamaktır. İğdeli Kooperatifi bugün Kiraz Merkez İlçe ve 30 köyde 2300 paydaşın bir arada olduğu büyük bir ailedir. Günlük 140 ton süt, paydaşlarımızdan özenle ve titizlikle toplanarak işleme alınmaktadır. 50 ton süt, üretim tesislerimizde değerlendirilerek tost peyniri, tulum, beyaz, lor peynir çeşitleri ve tereyağı olarak satışa sunulmaktadır. Kalan 90 ton süt ise ulusal süt üreticilerine satılmaktadır.

  İğdeli’nin doğal lezzeti bulunduğu ovanın sihrinde saklıdır. Kuzeyde Bozdağlar ile güneyde Aydın Dağları' nın kesiştiği bölgede, yaklaşık 900 ila 1100 rakımlı orman köylerinden oluşmaktadır. İğdeli Kooperatifi’ nin en büyük özelliği, 1 lt süt getiren paydaş ile 1000 litre süt getiren paydaşın aynı çatı altında buluşuyor olması ve değer görmesinde saklıdır.

  İğdeli süt toplama organizasyonu hijyenik, profesyonel ve sistematik bir şekilde yapılmaktadır. Sütün tazeliğini koruyacak şekilde günlük olarak süt ambulansı tabir ettiğimiz 38 süt toplam aracımız hizmet vermektedir. Böylesine coğrafi şartları zor bir bölgede büyük bir iş başararak en fazla 2 saat gibi kısa bir sürede sütler toplanarak süt toplama merkezlerimize ulaştırılmaktadır.

  Kendi bünyesinde ve dışarıdan destek alarak, Kooperatifin başarısı için sürekli eğitim modeli esas alınmış, gelişen bireyler gelişen birlik modeli başarı ile uygulanmaya devam etmektedir.

Whatsapp Sipariş Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.