Toplam 6 ürün görüntüleniyor.

Düvee olarak, kendi çiftliğimizde yetiştirdiğimiz danalardan elde ettiğimiz etlerin hiçbir hazırlık adımında katkı maddesi, koruyucu ya da renklendirici kullanmıyoruz. Aynı şekilde; sizlerle buluşturduğumuz her ürünün tamamen katkısız, doğal ve taze oluşuna da özen gösteriyoruz. Kendi çiftliğinde, toprağına ve hayvanlarına bağlı olarak; doğallıktan vazgeçmeyen üreticileri destekliyoruz. Tıpkı sizlerle buluşturduğumuz Yeşil Küre Organik Tavuk çeşitleri gibi.

 

Samsun'da bulunan Yeşil Küre tesislerinde tavuklar; kendi için ayrılmış bölgelerde serbestçe dolaşarak gelişim süreçlerine müdahale edilmeden, hiçbir alana kısıtlamadan yetiştirilir. Tamamen organik besi verilerek beslenir ve hızlı büyümesi amacıyla; endüstriyel tavuk üretim süreçlerinde tavuklara enjekte edilen GDO ya da antibiyotik gibi dış etmenlerden uzak durulur. Böylece tavuklar, oldukça uzun olarak kabul edilebilecek 81 günlük bir süreçte ''piliç'' adı verilen büyüme evresine ulaşırlar. Sizler için; tüketim şekline göre hijyen koşulların uygun şekilde paketlenir.

 

Yeşil Küre Organik Tavuk But, yaklaşık 900 gramlık paketiyle; üç kişilik bir menü hazırlamanız için idealdir. Organik Tavuk But ürünümüzü dilerseniz haşlama olarak hazırlayabilir ve kendinize gerçek bir sporcu menüsü yaratabilirsiniz. Haşlama suyunuzu saklayıp, organik tavuk suyuna nefis bir çorba hazırlayarak menünüze şifa ve lezzet dolu bir yemek daha ekleyebilirsiniz. Dilerseniz de; havuç, patates, kapya biber gibi sevdiğiniz sebzelerle birlikte fırın poşetine koyduğunuz Organik Tavuk But'u; üzerine biraz zeytinyağı ekleyip, yapışmaması için de birkaç çay kaşığı un ekleyerek hızlıca fırına atabilirsiniz.

Yeşil Küre Organik Tavuk Bonfile; farklı kullanım şekilleriyle buzdolabınızdan ve dondurucunuzdan eksik etmemeniz gereken bir lezzet deposu. Organik Tavuk Bonfileyi; jülyen yani ince uzun dilimleyerek; mantar, biber ve sevdiğiniz baharatlarla birleştirerek tavada basit bir sote menü hazırlayabilirsiniz. Dilerseniz tavada mühürleyerek, kendi tavuk ızgara menünüzü kendiniz hazırlayabilir; yanında ıspanak graten ya da patates püresi gibi sağlıklı seçimler yapabilirsiniz. Sizler için farklı bir menü önerisi olarak da; bonfilenizi enlemesine olarak ikiye bölüp daha ince hale getirdikten sonra; klasik schnitzel karışımına bulayıp, hafif yağ eklenmiş bir kızartma tavasında arkalı önlü kızartarak biraz daha lezzet odaklı bir menü de oluşturabilirsiniz.

Yeşil Küre Organik Tavuk Kanat; Türk mutfağının ve mangal kültürünün vazgeçilmez öğesi olan tavuğun en doğal en katkısız haliyle, sofralarınızda. Dilerseniz mangal ateşinde, dilerseniz fırınınızın ızgara modunda, dilerseniz de galeta unu ile karıştırıp kızartma tavasında ocakta hazırlayacağınız kanatların tadına doyamayacaksınız.

Yeşil Küre Organik Tavuk Baget; ürünümüzü dilerseniz haşlama olarak hazırlayabilir ya da fırına atmadan önce de haşlayarak pişmesini kolaylaştırabilirsiniz. Haşlama suyunuzu saklayıp, organik tavuk suyuna çorba hazırlayarak şifa ve lezzet dolu bir öğün daha hazırlayabilirsiniz. Dilerseniz de; havuç, patates, kapya biber gibi sevdiğiniz sebzelerle birlikte fırın poşetine koyduğunuz Organik Tavuk Baget'i; üzerine biraz zeytinyağı ve salçalı su ekleyerek nar gibi kızarmasını sağlayabilirsiniz. Yanına pirinç pilavı ya da bulgur pilavı gibi geleneksel bir lezzet ile servis edebilirsiniz  

Yeşil Küre Organik Bütün Tavuk; tüm aileyi tek bir lezzet ile masanın etrafına toplamak isteyenlerin tek tercihi olacak. Salçalı sos ya da sebzelere, yeni bir tarif denemek isterseniz badem ya da bademli pilav ile birlikte fırınlayabilirsiniz.

Organik Tavuk; endüstriyel olarak üretilen tavuklara göre çok daha uzun süre pişer ve etleri kemiklerinden zor ayrılır. Pişirme sürelerinizi buna göre ayarlamanızı tavsiye ederiz. Örneğin bir bütün tavuğun haşlanması yaklaşık 1.5 saat kadar zaman almaktadır. Yeşil Küre Tavuk etleri; pembeye yakın bir renge sahip olur ve daha damarlıdır; bu durum organik tavuklar için normal; hatta endüstriyel tavuklar ile ayrıştırma koşullarından biridir.

Düvee olarak hem ruhunuzu hem bedeninizi hem de kalbinizi doyuracak; doğal, katkısız ve sizlerin sağlığına önem veren ürünleri sizlerle buluşturmaya devam edeceğiz.

Whatsapp Sipariş Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.