İğdeli Kooperatifi

Tost Peyniri (1000 gr)

Fiyat
:
45,00 TL
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • İĞDELİ TOST PEYNİRİ (500 g)

  İğdeli Tam Yağlı Tost Peyniri, inek sütünden elde edilen telemenin doğrudan doğruya emülsifiye edici tuzlar ilave edilerek karışımın pastörizasyon normunda veya daha yüksek sıcaklıklarda ve sürelerde ısıl işlem uygulanması ile elde edilen peynirdir.

  İğdeli Tost Peyniri kuru haşlama yöntemiyle üretilmektedir.

  Kullanım Önerileri

  Tost, pizza vb. ürünlerde keyifle kullanabilirsiniz.

  Katkısız ürün olmasından dolayı uzun süreli hava temasında önce sararır ve kurur, ardından yeşillenip küflenmeye başlar.

  Saklama Koşulları

  Vakum paketi açılmadığı sürece üzerinde yazan STT süresine kadar dolapta bekletilebilir.

  Paket açıldığında peynir, streç ile sarılıp hava almayacak bir kapta dolapta saklanmalıdır.

  İzmir' in Kiraz ilçesi, İğdeli ve çevre köylerinden elde edilen doğal olan inek sütlerinden katkısız olarak üretilmektedir.

  30 köy - 2300 Paydaş Üretici

  BİRLİĞİN KUVVETİNDEN DOĞAN YÖRESEL KALKINMA MODELİNİN ADI:

  S.S. İĞDELİ VE ÇEVRE KÖYLERİ TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFİ

  1987 yılında başlayan bir heyecandır İğdeli. Güzel İzmir' in Kiraz İlçesi' nin İğdeli ve Çevre Köylerini kapsayan bir birlik olan İğdeli Kooperatifi’nin amacı yöredeki üreticilerle birlikte toplumsal kalkınmayı sağlamaktır. İğdeli Kooperatifi bugün Kiraz Merkez İlçe ve 30 köyde 2300 paydaşın bir arada olduğu büyük bir ailedir. Günlük 140 ton süt, paydaşlarımızdan özenle ve titizlikle toplanarak işleme alınmaktadır. 50 ton süt, üretim tesislerimizde değerlendirilerek tost peyniri, tulum, beyaz, lor peynir çeşitleri ve tereyağı olarak satışa sunulmaktadır. Kalan 90 ton süt ise ulusal süt üreticilerine satılmaktadır.

  İğdeli’ nin doğal lezzeti bulunduğu ovanın sihrinde saklıdır. Kuzeyde Bozdağlar ile güneyde Aydın Dağları' nın kesiştiği bölgede, yaklaşık 900 ila 1100 rakımlı orman köylerinden oluşmaktadır. İğdeli Kooperatifi’ nin en büyük özelliği, 1 litre süt getiren paydaş ile 1000 litre süt getiren paydaşın aynı çatı altında buluşuyor olması ve değer görmesinde saklıdır.

  İğdeli süt toplama organizasyonu hijyenik, profesyonel ve sistematik bir şekilde yapılmaktadır. Sütün tazeliğini koruyacak şekilde günlük olarak süt ambulansı tabir ettiğimiz 38 süt toplam aracımız hizmet vermektedir. Böylesine coğrafi şartları zor bir bölgede büyük bir iş başararak en fazla 2 saat gibi kısa bir sürede sütler toplanarak süt toplama merkezlerimize ulaştırılmaktadır.

  Kendi bünyesinde ve dışarıdan destek alarak Kooperatifin başarısı için sürekli eğitim modeli esas alınmış, gelişen bireyler gelişen birlik modeli başarı ile uygulanmaya devam etmektedir.

Whatsapp Sipariş Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.