Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

Her evde, her buzdolabında bulunan yoğurt, Türk mutfağının dünyaya armağanı olarak görülüyor. Öyle ki; yemek tarihçilerine göre, Kutadgu Bilig gibi çok eski kaynaklarda bile ''yoğurt'' olarak ifade edilerek yerini almıştır. Türklerin, yetiştirdikleri hayvanların sütünü sağmaya ve daha sonra bu sütleri işleyerek çeşitli ürünler elde etmesiyle keşfettikleri ve zamanla diğer kültürlere aktardıkları yoğurt; günümüzde hala mutfağımızın vazgeçilmez bir öğesi. Bizler de; kökeni ve besleyiciliği yüzyıllar öncesine dayanan yoğurdu sizlere en doğal, en katkısız ve en lezzetli hali ile sunmayı hedefliyoruz.

Düvee olarak biz; bir besinin lezzetiyle ruhumuzu, sağladığı yararlar ile bedenimizi beslemesi gerektiği düşüncesiyle hareket ediyoruz. Tıpkı kendi ürünlerimiz gibi, iş birliği içerisinde olduğumuz markaların da bizlerle aynı inancı taşıdığını biliyoruz. Tariflerimizde, yemeklerimizde, hazırladığımız içeceklerde, soframızda yeri vazgeçilmez olan; hem lezzetiyle hem besleyiciliğiyle hem de kültürümüzdeki yeriyle herkesin çok sevdiği yoğurtlarımızı sizlere sunarken de bu seçicilikle yaklaşıyoruz.

Antakya'ya taşınan ve burada kendi çiftliğini kuran Lale Kuseyrioğlu'nun markası Pales'i ve ürünlerini sizlerle buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz. Lale Hanım'ın çiftliğinde yetişen hayvanlardan elde edilen süt ile çeşit çeşit el yapımı peynirler, mezeler, yayık tereyağı, saf ghee yağı, tuzlu yoğurt hazırlanıyor ve sevenleriyle buluşuyor. Antakya Mutfağı'nın kendine has lezzetlerinden olan Tuzlu Yoğurt ve Duberke de, Düvee müşterileri ile tanışmak üzere ailemize katılanlar arasında…

Alışılagelen yoğurttan en önemli ayırt edici özelliği, mayalandıktan sonra pişirilmesi ve tuz eklenmesi olan; kıvam olarak süzme yoğurta benzetebileceğimiz Tuzlu Yoğurt, Pales etiketiyle şimdi Düvee'de. İnek sütünden elde edilen ve hafif taneli, pütürlü yapıya sahip olan bu yoğurt türü, pişirilmesi ve eklenen tuz sebebiyle biraz daha ekşimsi bir tada sahip. Antakya'da yemeklerin yanında, hatta kahvaltıda kızarmış ekmek üstünde zeytinyağı eşliğinde sıklıkla tüketilen bu yoğurt çeşidini çorbalarınızda, yoğurtlu mezelerinizde, süt ve yağ ile karıştırarak yufkalarınızı nemlendirdiğiniz böreklerinizde kullanabilir; sofrada yemeklerinizin yanında tüketebilirsiniz. Tabii Tuzlu Yoğurt tercih ettiğiniz tariflerinizdeki tuz miktarını buna göre ayarlamanızda da fayda olduğunu hatırlatmak isteriz.

Farklı lezzetleri denemeyi seven, misafirlerine ilginç iştah açıcılar sunmak isteyen müşterilerimiz için Antakya'nın meşhur duberkesi de Pales ile menümüzde yerini alıyor. Kendine has pişirme tekniğiyle hazırlanıp süzülen ve top haline getirildikten sonra nane, pul biber ve zeytinyağında bekleyen sağlıklı ve lezzetli atıştırmalık Pales Duberke'yi mutlaka denemelisiniz.

Çocukluğunuzda anneannelerimizin yaptığı ve tadını unutamadığımız ama bir daha da öylesini bulamadığımız o nefis, süt kokulu yoğurt 7düveeL ile şimdi geri geldi. Ari sertifikalı, organik sertifika sürecindeki, organik yemlerle beslenen simental ineklerinin sütünden elde edilen,  kaymağı üzerinde tam yağlı nefis 7düveeL Yoğurt, geleneksel ve sağlıklı güveçte sunumu ile adresinize kadar geliyor.

Kategorimizde yer alan yoğurtlarımızı; biber dolması, yaprak sarma, nohut, kuru fasulye, bulgur ve pirinç pilavı gibi geleneksel Türk yemeklerinin yanında ya da ıspanak, taze fasulye, pırasa, kereviz, karnabahar, brokoli gibi zeytinyağlı sebze yemeklerinin yanında servis edebilirsiniz. Düğün ve yayla çorbası gibi çorbaların terbiyesini hazırlarken, mezelerinizde, köfte çeşitlerinin yanında, makarna ve erişte gibi karbonhidrat ağırlıklı yemeklerinize sos olarak da doğal ve lezzetli yoğurtlarımızı tercih edebilirsiniz. Dilerseniz yemeklerinizin yanında bol köpüklü bir ayran hazırlarken kullanabilirsiniz. Bebeklerinize hazırladığınız sebze pürelerinin yanında, kızartmaların üzerinde, üstünde domates sosu ile afiyetle tüketebilirsiniz. Sizler için katkı maddesi eklemeden ürettiğimiz ve paketlediğimiz 7düveeL ürünlerini afiyetle tüketirken, çılbır gibi kahvaltılık menüler hazırlarken ve sofranızda baş köşede her zaman gönül rahatlığı ile tüketebilir sevdiklerinize ikram edebilirsiniz.

İçerdiği kalsiyum, magnezyum, D vitamini ve sindirim düzenleyen sağlıklı bakteriler ile yoğurtlarımızı günlük beslenme planınızda mutlaka bulundurmayı unutmayın.

Yoğurtlarımızı denemek için düvee.com.tr ya da iOS ve Android cihazınıza indireceğiniz düvee uygulamasından hızlıca sipariş verebilirsiniz.

Whatsapp Sipariş Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.