Toplam 3 ürün görüntüleniyor.

Düvee olarak, sizlerle buluşturduğumuz her ürünün katkısız, doğal ve taze oluşuna özen gösteriyoruz. Kendi çiftliğinde, toprağına ve hayvanlarına bağlı olarak; doğallıktan vazgeçmeyen üreticileri destekliyoruz.

Sizlerle buluşturduğumuz En Organik Yumurta da bu ürünlerden biri.

Kandıra Kocaeli'de yer alan tesislerinde; hiçbir katkı maddesine, büyüme hızlandırıcı ilaca, antibiyotik ya da GDO'ya maruz bırakmadan yetiştirdikleri tavuklardan elde edilen organik yumurtalar, En Organik Yumurta 10'lu ve En Organik Yumurta 15'li iki seçenek olarak Düvee ile sofranıza geliyor.

 

Günümüzde; gastronominin her noktasında, neredeyse her tarifte ve her öğünde yumurta; hayvansal gıda ile beslenenler için vazgeçilmez bir ürün. Bu talep, teknolojinin gelişmesiyle birlikte daha çok üretim yapmak adına endüstriyel faaliyetlerin artmasına, böylece üretim kalitesinin de düşmesine sebep oldu. Daha kısa sürede daha fazla tavuk yetiştirmek ve dolayısıyla yumurta üretmek için çeşitli ilaçlar ve katkı maddeleri, üretim tesislerinde sık sık kullanılır hale geldi ve bu durum sağlığımız için kaçınılmaz bir tehdit halini aldı. Organik yumurtanın farkı ise; üretimin hiçbir aşamasında, doğal süreçlere müdahale eden bir maddenin ya da aktivitenin eklenmiyor oluşudur. Organik yumurta; hem sağlığına hem lezzete önem veren müşterilerimiz için önerimizdir çünkü hem içeriğinde ek bir madde olmadığını bilir hem de yumurtadan gelen tüm yararlı maddeleri almış olursunuz.

 

Günümüzde köy yumurtası olarak adlandırılan ve hem pazar yerlerinde hem marketlerde hem de online satış kanallarında sunulan yumurtalar; organik yumurta değildir. Bu yumurtalar genelde kümeste yetişen tavukların değil, serbest gezen tavukların ürettiği yumurtalardır ve 1 kodu ile ifade edilir. 2 ve 3 kodlu yumurtalar ise kafes ve kümeste kapalı alanda yetişen, fabrikasyon üretimle yumurtlayan tavukların yumurtalarıdır ve herhangi bir kısıtlamaya tabi olduklarını söylemek güçtür. Dolayısıyla bu yumurtaların üretiminde ne tür ilaçların, antibiyotiklerin ya da GDO'nun kullanıldığını söylemek mümkün değildir. Marketlerde en sık rastladığımız ürünler bu yumurtalardır. Organik yumurta ise 0 kodlu yumurtadır ve paketinde mutlaka bu ibarenin yer alması gerekmektedir.

 

Organik Yumurta'yı kahvaltılarınızda, omletlerinizde, pasta ve börek yapımında, çorbalarınız için terbiye hazırlarken, ekmek üretiminde güvenle kullanabilir; çocuklarınıza da güvenle ikram edebilirsiniz. Organik yumurta, içeriği ile en besleyici protein olarak kabul edilir ve içeriğinde bulunan tüm protein yapıtaşlarının sağlık için farklı yararları bulunmaktadır. Yumurta, beyin dostu olan kolin ve omega-3 yağlarını içerir. D vitamini yönünden zengindir. Özellikle gelişme çağındaki çocukların kemik gelişiminde oldukça etkili olduğu söylenmektedir. Demir ve çinko yumurtanın içerdiği minerallerin başında gelir. Çinko büyüme, gelişme ve bağışıklık sistemi için, demir ise kan yapımı için gereklidir. Uzmanlar sağlığınız için organik yumurtayı muhakkak öğünlerinize eklemenizi önermektedir.

 

Düvee olarak hem ruhunuzu hem bedeninizi hem de kalbinizi doyuracak; doğal, katkısız ve sizlerin sağlığına önem veren ürünleri sizlerle buluşturmaya devam edeceğiz.

Whatsapp Sipariş Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.